Jarní úklid Bezručova údolí

Letošní úklid se koná 6. dubna 2024 od 9:00.
Sraz je u Povodí Ohře v Bezručově ulici

Jarní úklid je environmentálně orientovanou akcí chomutovských skautů, zaměřenou na sběr odpadků, starých pneumatik, PET lahví a dalšího nepořádku. Klade si cíl přispět malou měrou ke zlepšení stavu životního prostředí v našem městě a to konkrétně v jedné z nejvýznamnějších rekreačních zón a zároveň přírodního parku Bezručovo údolí. Další snahou této akce je aktivní zapojení chomutovské veřejnosti na tvorbě společného životního prostředí.

Sběr odpadu probíhá na trase mezi správní budovou Povodí Ohře s. p. a restaurací 1. mlýn, jelikož tento úsek je z hlediska rekreačního využití a tedy znečistění odpadem nejzatíženější. Účastníci se po srazu u správní budovy rozdělí na dvě skupiny. První skupina postupuje pěšky k odpočívadlu za druhou lávku cyklostezky směrem od Chomutova. Při sběru odpadu se zaměří zejména na okolí cyklostezky, silnice, koryta řeky a také na prostory v okolí tenisových kurtů, garáží a zahrádkářské kolonie, kde bývá odpadu nejvíce. Druhá méně početná skupina (asi 15 lidí) je převezena auty k restauraci 1. mlýn, odkud postupuje po cyklostezce a silnici rovněž k zmiňovanému odpočívadlu. Zde na obě skupiny brigádníků čeká ohniště, kde dostanou jako poděkování, za dobře odvedenou práci, pamětní lístek a špekáček, který si mohou opéct na připraveném ohništi.

S sebou doporučujeme:
– kotníkové boty
– pracovní oblečení
– pracovní rukavice

Akce se koná vždy jedno sobotní dopoledne začátkem dubna a je přístupná všem občanům našeho města, zájmovým kroužkům a dalším občanským sdružením, zkrátka všem, kteří se nebojí práce a mají chuť udělat něco pro přírodu.