9. oddíl Lamy

• Původně Oldskautský oddíl, nyní má oficiální označení Kmen dospělých. Jméno oddílu je Lamy.
  • Vznikl v 90. letech 20.století v době, kdy členové střediska, kteří nastoupili v roce 1990 dosáhli plnoletosti a odešli na vysoké školy – takže se nemohli účastnit roverských schůzek.

• Vedoucím 9.oddílu je dlouhodobě Adam Zwettler – Áďa a jeho zástupce Jiří Gärtner – Čáp.

• Oddíl senepravidelně schází – jeho členové mají spoustu společných aktivit u kterých se nepravidelně scházejí.

• V začátcích činnosti pořádal oddíl společné akce – jako Vyšetřování detektivní agenturou Červíček, Středověká hostina, Návštěva lam v Ústecké ZOO.

• V posledních letech se soustředí především na zajištění technického zázemí střediska – nejrůznější brigády, výroba podsad, stavba a bourání tábora, vaření na akcích apod.

• Většinu členů tvoří lidé, kteří ve skautu vyrostli, jejich partneři, případně rodiče dětí, které do skautu chodí, nebo chodili.

• Všechny spojuje chuť pomoci středisku svým členským příspěvkem i aktivní činností, i když nemají čas nebo chuť přímo vést děti.